top of page

Svůj obor jsem si poprvé vyzkoušela sama na sobě

Možnost začít se věnovat rodinnému právu v původně výlučně „trestní" kanceláři byla velkou výzvou a ukázala se být i dobrou volbou, říká Michaela Lang ze Sokol Novák Trojan Doleček a partneři.

 

V novém seriálu představujeme podporovatelky a ambasadorky projektu #PRVNÍCH100LET.


Michaela Lang ze Sokol Novák Trojan Doleček a partneři.

Proč jste se rozhodla pro kariéru v rámci vašeho oboru?

K volbě rodinného práva mě z podstatné části dovedla má rodinná situace. Ve své podstatě jsem si rodinné právo prvně vyzkoušela sama na sobě, svých dětech a své rodině. Mé zkušenosti mi nakonec dopomohly k lepšímu pochopení při řešení rodinných sporů našich klientů.

 

Co byla vaše největší dosavadní profesní výzva?

Za dobu působení v advokacii jsem se věnovala různým oborům práva, a nakonec jsem se rozhodla pro obor práva, kterým se naše kancelář v té době prakticky nezabývala. Fakt, že mi byla dána možnost a důvěra začít se věnovat rodinnému právu v původně výlučně „trestní" kanceláři, byl velkou výzvou a ukázala se být i dobrou volbou.

 

Co vás nejvíce motivuje ve vašem pracovním životě?

Motivuje mě mé okolí, pracovní i soukromé; výsledky, kterých v rámci advokátní kanceláře dosahujeme, a spokojenost našich klientů.

 

Co je podle vás třeba udělat pro to, aby se mohly ženy ve světě práva častěji prosadit i na nejvyšších pozicích?

Zřejmě je to o postoji každého konkrétního jedince, nemyslím si, že se jedná o genderovou otázku. Možnost prosadit se jako žena vnímám ve svém pracovním prostředí shodně jako možnost prosadit se jako muž.

 

Jakým předsudkům a stereotypům podle vás stále ženy v právním světě čelí?

Za dobu svého působení v advokacii, dříve v rámci AKBSN a nyní v SNtdpA, jsem nezaznamenala, že bych jako žena čelila jakýmkoliv předsudkům či stereotypům. Domnívám se, že je to o nastavení každého jednotlivce, bez ohledu na pohlaví.

 

Vnímáte, že je u žen oproti mužům jiná hranice toho, jak moc jít při prosazování svých názoru do střetu?

Nevnímám jinou hranici oproti mužům a nikdy jsem ji nevnímala. Z mého pohledu to není o pohlaví, ale o volbě a způsobu každého konkrétního člověka umět si své názory prosadit a stát si za nimi.

 

Je podle vás důležité mít v průběhu kariéry mentora/mentorku? A máte sama takovou zkušenost, ať už z pozice mentorky nebo mentee? 

Určitě je důležité mít okolo sebe kolegy, se kterými můžete věci konzultovat a kterých si vážíte. Já jsem měla a mám velké štěstí, že jich je v mém okolí několik.

 

Comments


bottom of page